W sobotę 21 września odbył się finał piątego już konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” organizowanego przez Urząd Marszałkowska Województwa Dolnośląskiego. Podobnie jak w latach poprzednich przyznano nagrody w czterech kategoriach: Najpiękniejsza Wieś, Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi, Najlepszy start w Odnowie Wsi oraz Najpiękniejsza zagroda.

Właśnie w tej ostatniej kategorii III miejsce zdobyli Państwo Joanna i Piotr Wrońscy, prowadzący w Owieśnie gospodarstwo agroturystyczne „Różane Wzgórze”. Komisja konkursowa 17 lipca br. odwiedziła gospodarstwo Państwa Wrońskich, gdzie poznała „różane” uroki tej zagrody: ogród z wieloma odmianami róż, pokoje nazwane gatunkami róż oraz rogaliki z dżemem z płatków róż. W ocenie komisji Joanna i Piotr Wrońscy „stworzyli miejsce o niezwykłej atmosferze, do którego się z chęcią powraca”. Komisja uwzględniła również w swojej ocenie społeczną aktywność właścicieli gospodarstwa.

Więcej na temat zagrody można przeczytać na stronie internetowej: www.owiesno.agro.pl

Nagrodę właścicielom gospodarstwa wręczył w minioną sobotę Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz oraz Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Paweł Czyszczoń. Uroczysty finał konkursu odbył się w tym roku w Goworowie (gmina Międzylesie) – Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2013r. W tym ważnym wydarzeniu wzięła udział 25-osobowa delegacja gminy Dzierżoniów, w skład której wchodzili: wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, zastępca wójta Jolanta Zarzeka oraz przedstawiciele sołectw: Owiesna, Mościska, Dobrocina, Uciechowa, Nowizny, Jędrzejowic i Jodłownika. Delegacja gminy wzięła udział w uroczystej mszy świętej, spacerze po Goworowie oraz gali podsumowującej konkurs.

Trasa asfaltowa wokół wzgórz Owiesno – Kietlice – Ostroszowice – Grodziszcze – Rudnica – Lutomierz – Przedborowa.

Łatwa i bardzo widokowa trasa na rodzinna wycieczke rowerowa.

Strt i koniec trasy w gospodarstwie agroturystycznym Różane Wzgórze w Owieśnie.

Całkowity dystans – 20,35 KM

Przewyższenie  – 168 m/168 m

Szacunkowy czas – 1:13 h

Szacunkowa ilość spalonych kalorii – 552 kcalPokaż Wzgórza Bielawskie – Trasa Rowerowa na większej mapie

Trasę można pobrać na smartphony z lub mobilne urzadzenia GPS serwisu Runtastic http://www.runtastic.com/pl/trasy/wokol-wzgorz

Darmowa aplikacja Runtastic dla smartphonów do pobrania z
https://www.runtastic.com/pl/apps/runtastic

 

 

 

 

 

Nastała wiosna a więc czas na odkurzenie rowerów i pierwszy wiosenny wypad. Tym razem nasz wybór padł na zalew w Bielawie. Bardzo ładna i spokojna asfaltowa droga malowniczo położona wśród pól kwitnącego rzepaku z pięknym widokiem na Góry Sowie zaprowadziła nas do Ostroszowic. Skrzyżowanie w Ostroszowicach przejeżdżamy prosto kierując się na Jodłownik a następnie w prawo na Bielawę. Ta malownicza niezbyt długa i wymagająca trasa doskonale nadaje się na wspólny rodzinny wypad rowerowy. Nad zalewem moLzna wypożyczyć sprzęt pływający, posilić się a w sezonie letnim popływać. W drodze powrotnej moLzna zwiedzić Kościół pw. WNMP w Bielawie z udostępnioną dla zwiedzających wieżą widokową która wznosi sięna wysokość 101m i podziwiać okolicę z 4 tarasów widokowych.