W drugiej odsłonie organizatorzy pryzgotowali 6 różnych tras. Ostateczny dokładny przebieg podany będzie na wiosnę 2014 roku, ale spodziewać się można:

– Bieg 7 Szczytów – Monstrualna trasa, która budzi respekt przed każdym z zawodników – 240 km i przewyższeniu +/- 15.300 m !!! Obejmuje swoim zasięgiem 7 pasm górskich otaczających Ziemię Kłodzką – co daje możliwość zawodnikom zdobycia wszystkich najwyższych szczytów górskich Korony Ziemi Kłodzkiej!

Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach by wystartować na tak długiej trasie organizatorzy proponują spróbować swych sił na niemal połowie dystansu trasy głównej czyli Trasie K-B-L (110 km) lub 130 kmSuper Trail.

Alterenatywą do dłuższego biegania po górach będą także odbywające się w paśmie Gór Złotych – Złoty Maraton (43 km) i Złoty Półmaraton (21 km).

Złoty Maraton będzie jednocześnie Mistrzostwami Polski w Długodystansowym Biegu Górskim !!

Dla „górali” specjalizujących się w krótszych biegach proponujemy Trojak Trail – 10 km z trudnym odcinkiem po skałach.

Oprawę stanowić będą relacje na żywo, telebimy i występy zespołów artystycznych we wszystkich miastach, przez które przebiegają trasy festiwalu.

Trzy biegi (7 szczytów, Złoty Maraton i Złoty Półmaraton) będą brały udział w prestiżowym cyklu Salomon S-Lab, którego finałem będzie właśnie ten festiwal. Na cykl, oprócz tras festiwalowych składać się będzie jeszcze tylko Bieg Marduły i Maraton Gór Stołowych.

Wicej informacji na stronie organizatora http://www.dfbg.pl/

Do zobaczenia na festiwalu!