Już 11 kwietnia rozpocznie się 42. Rajd Świdnicki KRAUSE – druga runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd organizowany przez Automobilklub Sudecki m. in. przy współudziale miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego jest ogromnym przedsięwzięciem sportowym i wydarzeniem, które przyciąga uwagę miłośników motoryzacji z całej Polski, a także z zagranicy.

Film zapowiadający Rajd:

 

Uroczysty start i meta Rajdu jak co roku zlokalizowane będą w Rynku w Świdnicy. Pierwsza załoga pojawi się na starcie w piątek, 11 kwietnia punktualnie o godz. 17.15. Tego samego dnia załogi wystartują do prologu rozgrywanego na  ulicach Świdnicy.
Start pierwszej załogi do pierwszej próby planowany jest na godz. 19.03, a drugi przejazd wystartuje o godz. 20.06. Co ważne – tego dnia załogi startują w kolejności odwrotnej do nadanych numerów startowych.

Na kilkadziesiąt minut przed przejazdem pierwszych załóg trasę prologu przejedzie kolumna samochodów, które w istotny sposób zaznaczyły się w historii motoryzacji. Nie zabraknie więc rajdowych Fiatów 125 p i Polonezów, a tę swoistą paradę otworzy oryginalny radiowóz amerykańskiej policji!